Utazás: busszal
Időtartam: 1 nap
Ellátás: önellátás
Utazáshoz szükséges: érvényes útlevél vagy érvényes személyi igazolvány
Szerbia hivatalos fizetőeszköze: Szerb Dínár - RSD
PROGRAM:
Indulás a felszállási helyszínnél megadott időpont szerint. Érkezés a délelőtti órákban a magyarok körében is igen népszerű, nagy területen elhelyezkedő szabadkai piacra, ahol szinte minden megvásárolható igen olcsó áron. A piacon Forinttal is fizethetünk. (a belvárosban nem!) A piacon érdemes Dínárt váltani, ha nem vittünk magunkkal, mert a belvárosban nem lesz rá lehetőség.
A piacon szabadprogram, majd autóbuszunkkal indulunk Szabadka belvárosába, ahol idegenvezetővel megtekinthetjük Szabadka szecessziós nevezetességeit. A Ferencesek terén szimbolikus erővel ötvöződik a régi és az új. Megnézzük a gyönyörű szecessziós épületeket, szökőkutakat, melyek a város szecessziós épületeit díszítő kerámiákhoz és díszcserepekhez hasonlóan Zsolnay kerámiából épültek. Végigsétálhatunk a Korzón, mely az egykori kereskedők útján létesült főutca. Kétoldalt különböző stílusú épületek ékesítik, a neoreneszánsz, klasszicista, eklektikus és szecessziós palotáktól egészen a modern építményekig.
Visszaindulás Szabadkáról kb. 16:30-kor. Érkezés Budapestre a forgalmi viszonyoktól és a határon való várakozástól függően kb. 21:30-22:00 óra között.
A RÉSZVÉTELI DÍJ TARTALMAZZA: UTAZÁS BUSSZAL ODA-VISSZA, IDEGENVEZETÉS
Tájékoztató belépőjegy árak.
300 RSD